“Dusza człowiek” – Józio z Wałbrzycha na Krakowskim Festiwalu Filmowym!


Pamiętacie naszego Józia z Wałbrzycha – nieco kontrowersyjnego przewodnika z Jerozolimy? Mamy dla Was niespodziankę – właśnie trwa Krakowski Festiwal Filmowy! To już 60. edycja tego prestiżowego wydarzenia – znakiem tego jubileusz!

Józio z Wałbrzycha podbija Festiwale Filmowe

Podczas festiwalu zostanie zaprezentowany już drugi film o Józiu pt: “Dusza człowiek”! w reżyserii Łukasza Konopy. Jeszcze można kupić bilety  i oglądać online! Ostatni seans odbędzie się w piątek 5 czerwca o godzinie 14.00. Bilet w cenie 6 złotych można kupić na stronie festiwalu

Kraków Film Festiwal

Ze względu na pandemię, wszystkie seanse, spotkania z twórcami i wydarzenia towarzyszące Festiwalowi, odbywają się w tym roku online. Nie trzeba, więc jechać do Krakowa – jeśli komuś nie po drodze 🙂 A można zasiąść wygodnie w fotelu przed ekranem własnego “domowego kina”.

200 filmów z całego świata

W programie zaprezentowanych zostanie prawie 200 filmów z całego świata, w tym kilkadziesiąt premier, odbędzie się ponad 60 spotkań z filmowcami, bohaterami i jurorami. Galę wręczenia nagród poprowadzi Maciej Stuhr. Gorąco polecamy!

Podczas festiwalu odbywają się cztery równorzędne konkursy: dokumentalny, krótkometrażowy, DocFilmMusic, które oceniają wybitne osobowości świata kina, filmowi twórcy, przedstawiciele międzynarodowych festiwali, a także dotychczasowi laureaci Krakowskiego Festiwalu Filmowego, m.in. Jan Komasa, Łukasz Żal, Magdalena Łazarkiewicz, czy Leszek Możdżer.

My trzymamy kciuki za Józia! Film bierze udział w Konkursie w kategorii Filmy Krótkometrażowe. To już drugi film opowiadający niesamowitą i barwną historię jego życia!

Film Józio chodź do domu!

Pamiętacie – mówiliśmy już o filmie “Józio chodź do domu” w reżyserii Marcina Chłopasia, ten film z kolei można obejrzeć na Ninateka.pl pod linkiem tutaj: https://ninateka.pl/film/jozio-chodz-do-domu-marcin-chlopas

Film Dusza Człowiek

Film “Dusza człowiek” w reżyserii młodego, zdolnego reżysera Łukasza Konopy, opowiada o trudnym dorastaniu żydowskiego chłopca w powojennej Polsce. Muzyczna przygoda i narkotyki. Pod pogodnym obliczem, Joza skrywa burzliwą biografię, którą mógłby obdzielić kilka osób.

Kim jest dzisiaj? Bez wahania moglibyśmy powiedzieć o nim dusza człowiek.Otwarty, zabawny, z pasją podchodzi do swojej pracy przewodnika po Jerozolimie.

Znajduje wspólny język z chrześcijanami, arabami i Żydami. Miejscowi z nim sympatyzują, turyści słuchają z uwagą i zaciekawieniem.

Warto się zatrzymać i poznać go lepiej!

Potwierdzamy – naprawdę warto! 🙂

Please follow and like us:

Podobne posty

1 Comment

  • Józio najlepszy przewodnik po Izraelu!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *