Wiecie, że delfiny potrafią rozpoznać się w lustrze i uwielbiają podziwiać same siebie? W sumie wcale się im nie dziwimy są przecież takie piękne! A może zastanawiasz się czasem dlaczego delfiny wyglądają jakby cały czas były uśmiechnięte? To niestety tylko iluzja, wynikająca z ułożenia ich szczęki. Delfiny wyglądają na uśmiechnięte nawet gdy mają “gorsze dni” choć miejmy nadzieję, że takie zdarzają się im niezwykle rzadko!

Rafa Delfinów w Eilacie – unikat na skalę światową.

Obserwowanie delfinów w ich naturalnym środowisku to już nie lada gratka, ale w Eilacie dodatkowo można z nimi popływać lub nauczyć się nurkować. Dla spragnionych wrażeń dostępne są również trzy podgrzewane baseny relaksacyjne z podwodną muzyką! Rafa Delfinów w Eilacie na południu Izraela, to unikat na skalę światową. Jest to Park Morski stworzony na Morzu Czerwonym, gdzie ludzie mogą obcować z delfinami, które nie są trzymane w niewoli, jak w innych parkach morskich, ale żyją na wolności. W żaden sposób nie są zmuszane do obcowania z ludźmi, ani tym bardziej tresowane.

Ochrona morskich stworzeń

Ponieważ Rafa Delfinów jest nie tylko atrakcją turystyczną, lecz przede wszystkim walczy o prawną ochronę dzikich delfinów i innych stworzeń morskich w basenie Morza Czerwonego, prowadzi też aktywną edukację przyrodniczą. Pracownicy chętnie opowiadają o tajemnicach podwodnego świata, a także o swoich podopiecznych i ich przygodach na morzu.

Delfiny z Eilatu żyją na wolności, w każdej chwili mogą opuścić teren parku i swobodnie wypłynąć na pełne morze. Przypływają do Rafy na smakowite co nie co, którym chętnie karmią je pracownicy Rafy Delfinów.

Please follow and like us:

Podobne posty

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *