Rafa Delfinów w izraelskim Eilacie

Wakacje, pełna gębą 🙂 A jak wakacje w Izraelu, to oczywiście w Eilacie! A w Eilacie, takie cuda jak Rafa Delfinów, plaża, słońce, leżak i drink z palemką, albo i bez, bo palm Ci tam pod dostatkiem! Morza lazur, ptaków śpiew… i delfiny wolno żyjące  – ot! na wyciągnięcie ręki!

Ech… się rozmarzyliśmy!

Eilat – jedyny port Izraela

A co do samego Eilatu, to miasto portowe na południu Izraela, położone tuż nad samym brzegiem Morza Czerwonego. Na wyciągnięcie ręki mamy granicę z Egiptem i Jordanią. To jedyny izraelski port nad Morzem Czerwonym. Dla Izraelczyków położony w dodatku na końcu świata 🙂 i właściwie jakby już za granicą, bo żeby do niego dotrzeć trzeba pokonać pustynie i to w dodatku dwie: Judzką i Negew!

Ale to dla nich… cały Izrael, jest tak mały, że można go przejechać w parę godzin zaledwie! No i jest lotnisko – a na nim tanie linie – a właściwie jest i było – dopóki nie uruchomi lotów…

Lotnisko 15 minut od centrum Eilatu, z autobusem pod samym lotniskowym nosem! Gdzie te loty i od kiedy???

Eilat – pustynne doliny i zatoka

W krajobrazie Eilatu dominują przede wszystkim szerokie, pustynne doliny położone wśród gór Negewu, które stromo opadają do Zatoki Akaba – to dla Jordańczyków – a dla Izraelczyków do Zatoki Eilatu 🙂

Doskonałe warunki klimatyczne, szczególnie dla spragnionych słońca Europejczyków, głównie w zimie, bo temperatura w Eilacie nie spada poniżej 17 stopni, a spotkać tu deszcz –  to naprawdę nie lada gratka!

Delfiny na wyciągnięcie ręki, albo kijka selfi

No i Rafa Delfinów – cudo – cudeńko nad cudami! Unikalne miejsce na świecie, gdzie możemy podziwiać delfiny w ich naturalnym środowisku. Delfiny i lwy morskie mamy na wyciągnięcie ręki ze specjalnego dryfującego pomostu, takiego o! jak poniżej na zdjęciu!

Daj nura z delfinem

Zasmakować przygody z delfinem można też podczas pływania lub nurkowania z przewodnikiem, który udziela niezbędnych wskazówek dotyczących odpowiedniego zachowania podczas kontaktu z tymi fantastycznymi ssakami!

Garść informacji praktycznych

Bilet wstępu do Doplhin Reef jest ważny przez dwa dni! Można tam spędzić cały dzień na plaży, do dyspozycji są bary, coś na ząb no i to czego nie kupimy za żadne pieniądze, czyli piękne Morze Czerwone z delfinami w tle!

Cena biletu to ok. 67 NIS dla osoby dorosłej, dzieci od lat 3 do 15 ok. 48 NIS. Do Rafy Delfinów dojeżdża specjalny autobus z centrum Eilatu, tzw. krążownik 🙂 który objeżdża wszystkie hotele, ale przy okazji wycieczkę po Eilacie mamy w pakiecie 🙂 W dodatku za 4 złote, bo tyle mniej więcej kosztuje bilet eilackiej komunikacji miejskiej.

Chciałoby się rzec, Eilat ach! To ty!

Please follow and like us:

Podobne posty

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *