#15 Niezłe jaja… czyli zakaz rwania papieru toaletowego w Szabat!

AUDIO GADANINKA NIEZŁA HUCPA

Jako, że jaja na horyzoncie, a od roku jakiś “niesforny psikus” robi sobie z nas ewidentne “jaja”. Dziś nieco przedświątecznych jaj i lania… wody… oczywiście! A jak “lanie” no to niechybnie pojawia się i papier. To również papier, na początku szaleństwa wirusowego, stał się gwiazdą internetów i “jajcarskich” memów wszelkich.

Nie wiedzieć czemu znikał z półek sklepowych, jak dajmy na to, te świeże jaja przed Wielkanocą, choć ewidentnie objawy choroby, dotyczyły, przecież innej niż dolna, części ciała… 🙂

Na przedświąteczne szaleństwo, polecamy dziś zatem naszą Audio Gadaninkę dla podróżnych – o Zwyczajach toaletowych na świecie!

 

A jako, że jaja, Wielkanoc no i Szabat – to na koniec słów kilka z judaistycznego podwórka…

Wiecie, że religijny Żyd w Szabat nie może urwać papieru toaletowego do poczynienia czynności wiadomej?

Tak..tak.. ta czynności to Uwaga! praca! A jak wiemy w Szabat – każda praca pobożnemu Żydowi jest zakazana – także tego… urwanie papieru toaletowego jest nie koszer! zabronione – zakazane – koniec i kropka! Bóg widzi wszystko, nawet w toalecie!

Jak zatem radzą sobie pobożni Żydzi z tym, jakby nie patrzeć palącym problemem? 

Aj Waj powiedziałaby Żyd i wielkie mi mecyje… rwą po prostu papier toaletowy w ilości sztuk, potrzebnej do wykonania, czynności tej jakże w szabas kłopotliwej, a kiedy? no przed Szabatem oczywiście!

 

Pogodnych, wesołych i radosnych Świąt dla wszystkich! Tych co kończą Pesach i tych którzy zaczynają Wielkanoc!

 

Szabat Szalom!

 

 
Please follow and like us:

Podobne posty

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *