Tel Awiw Neve Tzedek – na leżak, czy pod leżak?

Tymczasem w Tel Awiwie w  taką pogodę, jak dziś  –  to chyba jedyna opcja! Albo lody, albo leżak – a najlepiej i jedno i drugie! Hm… ale, czy aby na pewno tylko w Tel Awiwie…? i lepiej na leżak, czy jednak pod leżak?

Komu lody?

Lodów Ci w Izraelu pod dostatkiem: od włoskich, po te z dodatkami z bakalii, owoców i czego tylko dusza zapragnie. W hipsterskim Tel Awiwie – do wyboru do koloru – bez glutenu, z glutenem, z mleka czy bez mleka!

Tel Awiw – lody o smaku humusu

Dla poszukiwaczy i tropicieli, delikatnie mówiąc oryginalnych smaków – są i lody o smaku Uwaga! humusu – dla nas to już wyższa szkoła jazdy i smak powiedzmy dla koneserów…, ale z humusem to jak wiadomo, w Izraelu nie ma żartów!  o Bliskowschodnich wojnach o humus, dla ciekawych trochę więcej tutaj:

Cud malina na Neve Tzedek

Nasze ulubione to deserowe bomby z tysiącem dodatków na ha Hermon Street na Neve Tzedek w Tel Awiwie – jednej z najstarszych dzielnic miasta i pierwszej dzielnicy żydowskiej, wybudowanej w 1887 roku po za granicami portu w Jaffie. Warto ją odwiedzić nie tylko ze względu na lody 🙂 Ostatnio stałą się oazą dla artystów różnych dziedzin sztuki, którzy idealnie się odnaleźli w niedawno odnowionej, oryginalnej i orientalnej architekturze tego miejsca..

Tel awiwska Dzielnica artystów

A jeśli, oprócz lodów – lubicie ręcznie wyrabiane ceramiczne naczynia, oryginalne ubrania czy biżuterię robioną tradycyjnymi metodami, koniecznie odwiedźcie wybudowane w orientalnym stylu butiki, galerie i atelier projektantów, ciągnące się wzdłuż wąskich uliczek Neve Tzedek, z których najpopularniejsza to Shabazi.

Neve Tzedek – prawdziwa oaza wśród zgiełku wielkiego miasta

Spacerując ulicą Shabazi, dojdziecie również do starej stacji kolejowej Hatachana, którą przekształcono w dzielnicę handlową, pełną sklepów i kawiarni, doskonale wkomponowanych w pradawne architektoniczne tło. Do tego błogi klimat, pełnych magii, zacienionych ogródków kawiarni i restauracji, które serwują smaczne przekąski. No i lody! Koniecznie lody 🙂 mniam…

Please follow and like us:

Podobne posty

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *